ZAWODY OKRĘGU PZW KONIN w wędkarstwie gruntowym ,,FEEDER”

Ul. Wyspiańskiego 1, 62-510 Konin

Tel. 063 242-28-53                                                                            Konin, dnia 29.07.2024r.

K O M U N I K A T

.

ZAWODY OKRĘGU PZW KONIN

w wędkarstwie gruntowym ,,FEEDER”

Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW Konin informuje, że zgodnie z kalendarzem imprez sportowych w 2024 roku zawody w wędkarstwie gruntowym FEEDER odbędą się w dniu 15 września 2024 na zbiorniku ŻERONICE.

W imprezie biorą udział reprezentanci kół i klubów Okręgu PZW Konin w dwu osobowym składzie. Kolejni zawodnicy mogą zostać zgłoszeni na listę rezerwową.

O możliwości startu poinformujemy zgłaszającego.

Zawodników należy zgłaszać na załączonym druku na adres e-mail:

oks-sport@pzw.konin.pl  do dnia 06.09.2024r.

Uchwałą Prezydium Okręgu wprowadzona została partycypacja kosztów za uczestnictwo i wynosi 50,-zł od osoby (zawodnicy + osoby towarzyszące) i zostanie potrącona z dotacji Koła.

Miejsce zbiórki uczestników:

Godz. 7:00 przy zbiorniku ŻERONICE w miejscowości Ugory.

Czas trwania zawodów 4 godziny.

* Sprzęt do połowu zgodny z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego

w dyscyplinie FEEDER.

* Wszyscy zawodnicy obowiązkowo wyposażeni w siatki do przetrzymywania ryb.

Klasyfikacja:

Impreza FEEDEROWA zostanie przeprowadzona w klasyfikacji indywidualnej (I, II, III miejsce).

Dodatkowo będzie prowadzona klasyfikacja na największą rybę wagowo (powyżej 500g)

Nagrody i wyróżnienia:

Za zajęcie  I, II, III miejsca – puchar + nagroda rzeczowa.

Za największą rybę – puchar

UDZIAŁ ZAWODNIKÓW W IMPREZIE FEEDEROWEJ JEST DOBROWOLNY

I OZNACZA AKCEPTACJĘ REGULAMINU ZAWODÓW.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania imprezy w przypadku zgłoszenia

mniej niż 10 reprezentacji kół.

OKS przypomina o oddelegowaniu przez koła sędziów wędkarskich.

Tel. 063 242-28-53

P R O G R A M    G O D Z I N O W Y

ZAWODY OKRĘGU PZW KONIN

w wędkarstwie gruntowym ,,FEEDER”

Zbiornik ŻERONICE    15.09.2024

7:00 - 7:20   Rejestracja zawodników  i sędziów

7:20 - 7:30   Odprawa sędziów

7:30 - 7:50   Uroczyste otwarcie i losowanie stanowisk

7:50 - 8:00   Rozprowadzenie zawodników na stanowiska

8:00 -         PIERWSZY  SYGNAŁ po którym zawodnik wkracza na stanowisko, rozpoczynając samodzielne przygotowania do zawodów. Zawodnik w ciągu 15 minut po pierwszym sygnale wnosi sprzęt i zanęty na stanowisko.

8:15           - DRUGI  SYGNAŁ na 5 minut przed rozpoczęciem kontroli zanęt i przynęt. Na 70 minut przed III sygnałem.

9:25          - TRZECI  SYGNAŁ -  na 10 minut przed rozpoczęciem zawodów, po którym zawodnik może rozpocząć nęcenie zanętą ciężką. Tylko koszykiem zanętowym. Inna forma nęcenia zabroniona.

9:35          - CZWARTY  SYGNAŁ oznacza rozpoczęcie zawodów. Po tym sygnale zawodnik rozpoczyna łowienie.

13:30        - PIĄTY  SYGNAŁ oznacza, że do zakończenia zawodów  pozostało 5 minut.

13:35        - SZÓSTY  SYGNAŁ oznacza zakończenie zawodów. Po tym sygnale nie zalicza się żadnej ryby wyjętej z wody.

13:40 - 14:30  - WAŻENIE RYB , PRACE KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ,

SPOŻYCIE  POSIŁKU.

14:30        - UROCZYSTE WRĘCZENIE PUCHARÓW, ZAKOŃCZENIE

ZAWODÓW.